Önce Kadın, Sadece Kadın...

Kuru Ciltler İçin
15.11.2012 Perşembe 11:07

Kuru cilde sahip olmak kötü bir şey tabi. Ama bir de bunun soyulan ve dökülen, parça parça puzzlea benzeyen bir cilt haline dönüşmesi en kötü problemlerden biridir.

Kuru Ciltler İçin

Kuru cilt kötü gözüktüğü gibi kaşıntı ve yanma hissi veren bu sorun, çok acı verici olabilir. Nedenlerinin içinde çok sıcak duş almak, evin içini çok ısıtmak, sentetik kıyafetler giymek ve kokulu deterjanlar kullanmak bulunur. Cildinizin bu hassasiyetini, aşağıda yazan tüyolarla daha iyi bir duruma getirebilirsiniz:

  • Her gün, içinde A, B, C, D, E vitaminleri ve Zinc bulunan multi-vitamin almak.
  • Temizlik ve cilt ürünlerini mümkün olduğunca kokusuz olanından tercih etmek.
  • Sentetik kumaşlar yerine, pamuklu kumaşlardan kıyafetler giymek.
  • Günde birkaç kez nemlendirici kullanmak.
  • Ilık duşlar almak (özellikle tam duştan çıkmadan önce suyun mutlaka ılık akmasını sağlayın.

Kuru ciltler için maskeler:
*Bir yarım yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı sıvı yağ ve 2 yumurta sarısı. İyice her şeyi karıştırıp biraz ısıtın. Yüzünüze her 5 dakika arayla birkaç tabaka sürün. 20 dakika bekledikten sonra pamuk tamponla ıslatılmış ıhlamur suyunda maske tabakayı çıkartın ve arkasında ılık suyla yıkayın.

*Biraz Zeytin veya Sıvı yağ(ayçiçek) alarak ısıtın, pamuk tamponla ıslatıp yüzünüze sürün.30 dakika yüzünüzde beklettirin, arkasından da ılık suyla yıkayın.

*2 yemek kaşığı kurutulmuş veya taze kıyılmış nane yapraklarını üzerine bir bardak kaynatılmış su döküp,3 0 dakika kaynatın, biraz soğuduktan sonra yaprakları süzün ve cildinize sürün.15 dakika bekledikten sonra ıslatılmış pamuk tamponla çıkartın.

*Bir yemek kaşığı yağlı kaymağı aynı ölçüde kıyılmış maydanozla karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

*Bir yemek kaşığı eritilmiş tere yağ bir yumurta sarısıyla iyice karıştırın, bir çay kaşığı bal ekleyin ve 1 yemek kaşığı rendelenmiş elmayı ekleyip tekrar iyice karıştırıp yüzünüze ve boynunuza sürün. 15-20 dakikadan sonra ıslatılmış pamuk tamponla çıkartın. Böyle maske küçük kırışıklar ve yorulmuş cilt için de çok faydalıdır.

*Bir yemek kaşığı kaymak, bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın yüzünüze sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: