Önce Kadın, Sadece Kadın...

Hamileler İçin Egzersiz
01.01.2013 Salı 15:06

Sağlıklı ve sportif bir anne demek sağlıklı bebek demektir.

Hamileler İçin Egzersiz

Sağlıklı ve sportif bir anne demek sağlıklı bebek demektir bu yüzden hamileliğiniz boyunca kendinize ve vücuduna dikkat etmelisiniz. Hamilelik döneminizde spor yaparsanız, doğumunuz ve iyileşme döneminiz daha kolay olur. Hamilelere göre olan programlarla birlikte kendinizi daha enerjik ve fit hissedeceksiniz. Spor yapmak için kendinizde enerji bulamayacağınız birçok gün olacak ama size göstereceğimiz bu hareketle oturduğunuz yerden spor yapabilir ve enerjinizi toplayabilirsiniz.

Hareketleri yapmadan önce doktorunuza danışmanızda gene de fayda var. Evde sizin dışınızda birisi daha olduğu zamanlarda yapmayı tercih edin. Bol su tüketin ve susuz kalmamaya dikkat edin. Kendinizi çok zorlamayın.

 

Egzersiz:
Bir sandalyeye omurganız dik olacak şekilde oturun. Bacaklarınızı geniş bir şekilde açın, parmak uçlarınız köşeleri göstersin. Ellinize ağır olmaya ağırlıklar alın ve göğüs hizasında resimdeki gibi tutun

Belinize ağırlık vermeden kalçanız sıkılı olsun ve bacak kaslarınız ile ayağa kalkın ve kalkarken ağırlıkları köşelere doğru avucunuz yukarı bakacak şekilde açın. Tekrardan sandalyedeki pozisyonunuza dönün ve hareketi 20 kez tekrarlayın.

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: